Висшата лига прави експлозивно завръщане, тъй като 2 отбора отбелязват гол в рамките на 22 секунди. Арсенал до 2-ро място с победа
AP News | 2024-01-30 | 00:55:49

С един отбор, който отбеляза гол само след 18 секунди и друг след 21 секунди, Висшата лига направи експлозивно завръщане във вторник след кратката зимна пауза на състезанието.

Арсенал напусна много по-късно за головете си при победа, която запази натиска върху Ливърпул на върха.

Точно когато изглеждаше, че това е поредният разочароващ мач за често разточителното нападение на Арсенал, Габриел Жезус и Букайо Сака отбелязаха в второ полувреме, за да помогне на отбора да победи Нотингам Форест с 2-1, да скочи на второ място и да намали разликата от първия Ливърпул до две точки.

Арсенал може да успее да поддържа натиск за титлата през последните месеци на кампанията, но може ли Астън Вила?

Отборът на Унай Емери беше голямата изненада този сезон, но загубата с 3-1 у дома от Нюкасъл забави опитите му за място в Шампионската лига, като Вила остава на четвърто място.

Имаше общо пет мача и отбелязани 16 гола, три от които дойдоха за нападателя на Лутън Илайджа Адебайо в разгрома с 4-0 на Брайтън, който извади отбора му от зоната на изпадащите.

Първият на Адебайо дойде след само 18 секунди и едва ли беше най-бързият за вечерта, като Бен Бреретън Диас отбеляза след 21 секунди за Шефилд Юнайтед при загубата му с 3-2 от Кристъл Палас.

Фулъм и Евертън завършиха наравно 0-0 в другия мач от първата вечер на кръга в средата на седмицата на лигата.